Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu

57-214 Budzów

ul. Henryka Pobożnego 1

Klasy VII w Walimiu i Grodnie

Dnia 30 maja 2022 roku uczniowie klas 7A, 7B i 7F udali się na wycieczkę do Walimia. Celem wycieczki było zobaczenie Walimskich Sztolni.
Razem z Panem przewodnikiem, który nas oprowadzał, szliśmy podziemną trasą turystyczną.
Dzięki specjalnym efektom m.in. odgłosom maszyn, które tam pracowały, huśtającej się lampie,
już od samego początku mogliśmy się poczuć jakbyśmy przenieśli się w tamte czasy.
Następnie udaliśmy się w kierunku Zamku Grodno do niewielkiej miejscowości Zagórze Śląskie.
Dzięki naszemu miłemu przewodnikowi, mogliśmy dostrzec piękno całego zamku w bardzo ciekawy sposób.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dziedzińca zamku dolnego.
Następnie wkroczyliśmy niepewnym krokiem do sali tortur, gdzie mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrządy, którymi kat karał w okresie średniowiecza.
Tuż obok znajdował się loch księżniczki Małgorzaty, której historię poznaliśmy wcześniej.
Kolejno odwiedziliśmy salę rycerską, myśliwską i dwie pozostałe sale książęce.
Obejrzeliśmy filmik, dzięki któremu mogliśmy przyswoić sobie wiedzę na temat rezerwatu przyrody Góra Choina,
a następnie udaliśmy się na szczyt wieży zamkowej z przepięknym, malowniczym widokiem.
Wycieczka ta nauczyła nas wielu nowych rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia. To było niezwykłe doświadczenie i wiemy , że wrócimy tam jeszcze nie raz...
Polecamy!!!  (O.L) ( zdjęcia J.J i J.G.)