Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu

57-214 Budzów

ul. Henryka Pobożnego 1

tel. 74 816 45 81

Adres

57-214 Budzów


ul. Henryka Pobożnego 1


tel. 74 816 45 81


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Synapsik

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Synapsik „MEN” dla klas I-III

W kwietniu 2022 roku 9 uczniów klasy I w Grodziszczu przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Synapsik „MEN”, organizowanego przez łódzkie Wydawnictwo Synapsa.

Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu , który obejmował trzy obszary tematyczne: polonistyczny, przyrodniczy i matematyczny. Test był trudny i wymagał znajomości wiedzy ogólnej: z polskiego, matematyki, przyrody, a także języka angielskiego.

Na 20 pytań było tylko 45 minut czyli jedna godzina lekcyjna.

Uczniowie świetnie sobie poradzili.

Wyniki konkursu

 Można było zdobyć 50 punktów.
  2 uczniów jest w pierwszej krajowej dziesiątce:


Kazimierz Jankowski ma 3 miejsce w Polsce, miał 96,0% poprawnych odpowiedzi (48 pkt)

Filip Wnuk ma 7 miejsce :44 pkt (88,0%)

Miłosz Kowalski ma 12 miejsce: 39 pkt (78, 0% poprawnych odpowiedzi)

Czytaj więcej o:

Spotkanie z leśnikiem

Pod koniec maja do szkoły w Grodziszczu zawitał bardzo wyjątkowy gość. Był nim Pan Piotr Sawicki sołtys wsi Grodziszcze i jednocześnie leśnik naszego nadleśnictwa, który obchodził swoje święto z okazji dnia leśnika. Uczniowie klasy pierwszej wraz z dziećmi z przedszkola odbyły bardzo insertującą wycieczkę do Parku Pałacowego w Grodziszczu aby dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu lasu.

Czytaj więcej o:

Dzień Dziecka dla klas I-III

Z okazji Dnia Dziecka wszytskie klasy od I do III pojechały razem na wycieczkę do Minieurolandu w Kłodzku. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania z przewodnikiem najważniejszych atrakcji parku. Po zapoznaniu się z historiami wielu ciekawych obiektów, uczniowie wzięli udział w warsztatach których celem było wykonanie figurki z włosami z trawy. Po pracach manualnych i zwiedzaniu wszyscy nabrali ochoty na lody, gofry i zabawę na tamtejszym placu zabaw. Jesteście kawie jak tam jest? Zobaczcie zdjęcia poniżej...

Czytaj więcej o:

4a i 4f w "Tajemniczym ogrodzie" w Wałbrzychu

31 maja klasy 4 pojechały do teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na przedstawienie "Tajemniczy ogród". Spektakl był oszałamiający i wzruszający. Prosta i pomysłowa scenografia nadawała spektaklowi tajemniczości. Niestety podczas widowiska nie można było wykonywać fotografii. Zapraszam więc na stronę teatru aby móc zobaczyć zdjęcia z tego  widowiska.

Ps. Jeśli jeszcze nie byliście w wałbrzyskim teatrze jedzcie tam koniecznie!!!

 

https://www.teatrlalek.walbrzych.pl/spektakle/tajemniczy-ogrod/

Czytaj więcej o:

Dzień Mamy na świetlicy w Grodziszczu

Dzień Mamy to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Każda mama jest idealna i doskonała. Stworzona właśnie dla swojego dziecka. Kocha bezwarunkowo jak nikt inny (no może prócz taty). Na świetlicy w Grodziszczu postanowiliśmy uczcić nasze mamy wykonując dla nich własnoręcznie laurki. Każdy jak umie najlepiej. Chcecie zobaczyć?

Czytaj więcej o: